Shop

Frida – Biografia e Frida Kahlos

12.00

Biografia e artistes meksikane që mjeshtërisht dhe në mënyrë origjinale arriti ta transformonte dhimbjen (e saj) në art, ta përziente realitetin me fantazi dhe ta shpërfaqte kontraversalitetin e saj artistik në pikturë.
 
 

Autori: Hayden Herrera

ISBN: 9978-9951-05-439-3

Perkthyesi:  Ermira Danaj

Out of stock

Category:
f
1942 Amsterdam Ave NY (212) 862-3680 [email protected]

    Free shipping
    for orders over 50%